.

Disana Merino Волна Бебе Шапка Варени Органски момче Девојка Деца Зима 353

Disana Merino Волна Бебе Шапка Варени Органски момче Девојка Деца Зима 353

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% merino волна (Варени волна).Поставата се 100% органски памук.Произведени во Германија.Големина на 01 - Големина 6-12 месеци за глава обемот 42-46 cm (16,5-18 инчи).Големина 02 - Големина 12-24 месеци за глава обемот 46-50 cm (18-19,5 инчи).Големина 03 - Големина од 2 до 5 години за глава обемот 50-54 cm (19,5-21 инчи).Волна бебе капа од Disana.Тој е направен од органски 100% merino варени волна.Дебели, мека, топла материјал, одлично ги штити од ветер.Поставата од 100% органски памук, доаѓа до половина од внатре.Произведени во Германија.Merino волна е softest волна - идеален за бебешка кожа.Тоа е природен регулатор на температурата на телото.Ве молиме изберете големина, проверка мерења на бебето главата.Возраст што значи многу околу.Големина на 6-12 месеци за глава обемот 42-46 cm (16,5-18 инчи).Големина 12-24 месеци за глава обемот 46-50 cm (18-19,5 инчи).Големина од 2 до 5 години за глава обемот 50-54 cm (19,5-21 инчи).

Особините