.

DMC/Петра Капчиња Памук Конец Големина 5, 5799

DMC/Петра Капчиња Памук Конец Големина 5, 5799

DEN 547.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Dmc-Петра Капчиња Памук Конец.Овие Топки На Високо Mercerized Памук Се Lustrous Не-Делив И Направен Од 100% Памук.Совршен За Крстот Крои Needlepoint И Вез На Широк Спектар На Ткаенини.Број На Модел : 331730. DMC-Петра Капчиња Памук Конец.Овие топки на високо mercerized памук се lustrous не-делив и направен од 100% памук.Совршен за крстот крои needlepoint и вез на широк спектар на ткаенини кога богата покрена шема е желба и за најдобрите од хеклани чипка.Големина : 5. Должина : 306yd (280m).Доаѓа во различни бои.Секој се продава одделно.Машина перат сува чиста безбедно пеглање безбедно не кајгана.Сува почиста безбедно со P растворувачи.Увезени.

Особините