.

DMC/Cebellia Капчиња Памук Големина 10, Бела

DMC/Cebellia Капчиња Памук Големина 10, Бела

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Совршен за модата облека, bedspreads, табела облека, doilies и многу повеќе.Cebelia капчиња памук е направен од двојно mercerized чешлани 100-процентно памук за мазна, свиленкаста финиш.Тоа е 1.76-унци во тежина и машина перат.Достапни во бела боја.Мерки 282-метри должина и доаѓа во големина 10. Оваа DMC cebelia капчиња памук е направен од двојно mercerized чешлани 100-процентно памук за мазна, свиленкаста финиш.Совршен за модата облека, bedspreads, табела облека, doilies и многу повеќе.Високо colorfast.Тоа е 1.76-унца во тежина.Машина перат (max темп. 203 целзиусови/95 целзиусови степени).Може да се собори сува, кајгана, сува чиста и пареа.Достапни во бела боја.Мерки 282-двор должина и доаѓа во големина 10.

Особините