.

TenNuoDa 5Pcs Допир Switch Модул,Контролер на Тастатурата Развој Одбор 4 Канали Дигитален Сензор Електрична Опрема Дигитален Осетлив на Допир Сензор Префрлате

TenNuoDa 5Pcs Допир Switch Модул,Контролер на Тастатурата Развој Одбор 4 Канали Дигитален Сензор Електрична Опрема Дигитален

DEN 273.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Исклучителна материјал : допир, тастатура, со користење на високо-квалитетни материјали, прецизна изработка, високо ниво на прецизност и стабилна работа, стабилни перформанси, издржлив и не е лесно да се оштети, долг животен век, точни мерења.Со високи перформанси : допир, тастатура, ова е на одборот TTP224 капацитивни 4-копче допрете уреди со покажувач на IC, модулот доаѓа со 4 ниво индикатори за статус.Карактеристики : Капацитивни тастатура, висока стабилност, висока чувствителност, силно мешање способност, професионално технологија на обработка, стабилни перформанси, многу практични, чувствителен сензор, итн.Брз и лесен : прецизност сензор, мал и лесен изглед, стабилни перформанси, брз и лесен за инсталација и демонтажа, заштеда на простор, релативно лесна тежина, едноставна операција.Гаранција : Ако имате било какви прашања или сугестии, ве молиме слободно контактирајте со нас.Ние ќе се потрудиме да ви обезбеди со пријатен шопинг искуство.Функција : 1. Усвоена на висок квалитет на електронски компоненти, и точноста на процесот, да се обезбеди за издржливост 2. Модулот има одборот 4-канал ниво на држава индикатор 3. Модулот може да се постави излез на чекање, внесете излез режим, максимална излезна време и брзо / ниска моќност за избор 4. Ова е одборот TTP224 капацитивни 4 клучни допир индукција IC 5. Мали тело, лесно да се инсталира и да ги отстрани Спецификација : Состојба : 100% Сосема нов Објект од Типот : Допир Switch Модул Работен Напон : 2.4 V-5.5 V Печатени Коло Големина : Прибл. 35 x 29mm / 1.4 x 1.1 во Пакет Листата : 5 x Допир Switch Модул.

Особините

Condition:
100% Brand new
Item Type:
Touch Switch Module
Working Voltage:
2.4V-5.5V
Printed Circuit Board Size:
Approx. 35 x 29mm / 1.4 x 1.1in
Package List:
5 x Touch Switch Module :