.

Електро-Магнетната Индукција Switch, Сала Близина Прекинувач, PR18-5DN Близина Switch Индуктивен 3-Жица НЕ NPN Сензор за Внатрешни Засилувач се Префрлите на 10~30VDC 5mm

Електро-Магнетната Индукција Switch, Сала Близина Прекинувач, PR18-5DN Близина Switch Индуктивен 3-Жица НЕ NPN Сензор за

DEN 256.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Сосема Нов】100% сосема нов висок квалитет НЕ NPN сензор, строго се целосно тестирани за да се обезбеди најдобар квалитет пред пратката, се безбедни за употреба. 【Висок Квалитет】На индуктивен сензор е направен од високо‑квалитет на материјалите, која има висока прецизност, стабилни перформанси, висока чувствителност, може да се користи за долго време. 【Апликација】близина dwitch е погодна за безбедносна опрема, текстил опрема, CNC машина алатки, безбедносна опрема, автоматизирани линии за производство, електронски машини, итн. 【Функција】На PR18-5 DN обезбедува повеќе за заштита коло како што напојување обратна врска заштита коло, пренапонска заштита коло, прекуструјна заштита коло. 【Напредни Предност】IP67 заштита одделение, со користење на целосно ограден ABS пластика школка и технички куќиште изолација водоотпорен, масло-доказ, шок-отпорни, висока температура.Подобрување на анти-мешање способност од неговата само-развиено посебни IC.Карактеристики : 1. 100% сосема нов висок квалитет НЕ NPN сензор, строго се целосно тестирани за да се обезбеди најдобар квалитет пред пратката, безбедно да се use2. На индуктивен сензор е направен од високо‑квалитет на материјалите, која има висока прецизност, стабилни перформанси, висока чувствителност, може да се користи за долго time3. Близината dwitch е погодна за безбедносна опрема, текстил опрема, CNC машина алатки, безбедносна опрема, автоматизирани линии за производство, електронски машини, etc4. На PR18-5 DN обезбедува повеќе за заштита коло како што напојување обратна врска заштита коло, пренапонска заштита коло, прекуструјна заштита circuit5. IP67 заштита одделение, со користење на целосно ограден ABS пластика школка и технички куќиште изолација водоотпорен, масло-доказ, шок-отпорни, висока температура.Подобрување на анти-мешање способност од неговата само-развиено посебни ICSpecification : Предмет Тип : Близината Switch Model : PR18-5 DNOutput Режим : DC 3-Жица НЕ NPNWorking Напон : DC10~30 VOutput Струја : 200m AShape Дијаметар : 18mm / 0.71 in Detection Растојание : 5mm Detection Режим на : Електро-Магнетни Induction Wire Должина : 1.8 m Type : Сала Близина Switch Detection Предмети : Metal Package Листа : 1 x Близина Switch2 x Nut2 x Заптивка.

Особините