.

Tectra 2-Пакет НП-F970 Батеријата + Dual LED Полнач за Sony DCM-М1 MVC-CD1000 HDR-FX1 DCR-VX2100E НСД-PD190P NEX-FS700RH HXR-NX3 Камера како NP-F930 NP-F950 NP-F960 NP-F975

Tectra 2-Пакет НП-F970 Батеријата + Dual LED Полнач за Sony DCM-М1 MVC-CD1000 HDR-FX1 DCR-VX2100E НСД-PD190P NEX-FS700RH

DEN 1540.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

★ Капацитетот на батеријата : 7200m Ah; Напон : 7.2 volts.Висок квалитет на клетките за подолго траење на батеријата без меморија ефект. ★ Smart полнење LED покажува кога полнењето е завршено и се спречува батеријата од преполнувањето, се разбира можете исто така да проверете процесот на полнење од LED дисплеј. ★ Заеднички микро-USB/Тип-C внесување на текст, можете да ја полните вашата батерија со ѕид полнач за во Автомобил полнач, Лаптоп или моќ банка.Исто така, LED батерија полнач доаѓа со автономни кабел, можете да го полните кога и каде и без надворешен USB кабел. ★ Двојна батерија полнач дизајн е погодно да се наплаќаат 2 батерии во исто време, ги зачувува време на полнење ефикасно.Голема резервни батерии обезбеди подолго време на снимање, нема повеќе да се грижите за снема батерија. ★ Замена на Батеријата за Sony NP-F970 NP-F960 NP-F975 NP-F950 NP-F930 NP-F330 NP-F550 NP-F570 NP-F750 NP-F770 и Компатибилен со Sony DCR-VX2100, НСД-PD150, НСД-PD170, FDR-AX1, HDR-AX2000, HDR-FX1, HDR-FX7, HDR-FX1000, HVL-LBPB, HVR-HD1000 U, HVR-V1 U, HVR-Z1 P, HVR-Z1 U, HXR-MC2000 U, MVC-FDR1, NEX-EA50 UH, NEX-FS100 U, NEX-FS700 U видео камера камери и видео камери.Пакет се Вклучени : 2x NP-F970 Замена Batteries1x LED Двојна Charger1x Микро USB Cable1x Manual Product Детали : Капацитетот на Батеријата : 7200m Ah Battery Напон : 7.2 VBattery Тип : Li-ion Charger : Влез : Micro USB 5 V 2 AOutput напон : DC 8.4 VOutput Струја : 600m ACompatible со следниве модели : за Sony CCD-SC55, SC65 CCD-TR67 CCD-TR76 CCD-TR87 CCD-TR516, TR555 CCD-TR716 CCD-TR818 CCD-TR910 TR917 TR930 TR940 CCD-TR3000 CCD-TR3300 CCD-TRV15 CCD-TRV25 CCD-TRV36 TRV37 CCD-TRV41 TRV43 TRV46 CCD-TRV51 TRV57 TRV58 CCD-TRV62 TRV65 TRV66 TRV67 TRV68 CCD-TRV72 TRV75 CCD-TRV81 TRV82 TRV85 TRV87 TRV88 CCD-TRV90 TRV91 TRV93 TRV95 TRV98 TRV99 CCD-TRV101 CCD-TRV215 CCD-TRV615 CCD-TRV715 CCD-TRV815 DCR-SC100 DCR-TR7000 DCR-TRV7 DCR-TRV9 DCR-TRV110 TRV120 TRV130 DCR-TRV210 DCR-TRV310 TRV315 TRV320 DCR-TRV510 TRV520 TRV525 DCR-TRV720 DCR-TRV820 DCR-TRV900 DCR-VX2000 DCR-VX2100 FDR-AX1 GV-D200 GV-D700 HVL-LBPB HDR-AX2000 HDR-FX1 HDR-FX7 HDR-FX1000 HVR-HD1000 U HVR-V1 U HVR-Z1 U HVR-Z5 U HVR-Z7 U HXR-MC2000 U HXR-NX5 NEX-EA50 UH NEX-FS100 U NEX-FS700 U.

Особините