.

Alumires (РК-3) Тен 2 гал.

Alumires (РК-3) Тен 2 гал.

DEN 911.28

Износот
Во форма достапна за нарачката

ИЗДРЖЛИВИ КАСТИНГ : Користење на нашата уретан смола може да се прават било какви цврсти кастинг што сакате.Нашето 2-дел смола лечи брзо да тврда пластика која нуди чувствувате отпорност и цврстина.USER-FRIENDLY МЕШАЊЕ : Alumi Res (РК-3) карактеристики низок вискозитет со договор на 1 : 1 микс сооднос со тежина или волумен, што го прави мешање супер лесно.По само неколку минути, смола транзиции од јасна течност на светло тен цврсти.ЛЕСНО го ПРИФАТИ СПОЈНИЦИ & БОИ : Дајте му на вашиот калапи прекрасен заврши!Со нашите смола, можете да креирате избор на кастинг ефекти со користење на не-водата базирани на бои, како што се Alumilite Боја и сува спојници се користат за да го промените на густината на смола.ЛЕКУВАЊЕ на БРЗИНА ДА се ДОБИЕ на РАБОТИТЕ : Голем мулти парче проект?Нема проблем!Нашите две-дел кастинг смола комплет има брз demolding време од 30 минути, што ќе ви овозможи да се направи повеќе, што го прави на економски избор за големи проекти.ШИРОК СПЕКТАР НА АПЛИКАЦИИ : Alumi Res (РК-3) колекции нуди бескрајни можности за вашиот проекти!Можете да го прилагодите маратон има од различни големини и форми, обичај риболов мами, прототип делови, замена на делови, репродукции, и големината на занает & хоби апликации.

Особините