.

Епоксидна Смола Јасни Кристали Слој Комплет 40oz - 2 Дел Кастинг Смола за Уметност, Занает, Накит Одлуки, Реката Маси, Бонус Ракавици, Мерење Првенство, дрвени стапови,

Епоксидна Смола Јасни Кристали Слој Комплет 40oz - 2 Дел Кастинг Смола за Уметност, Занает, Накит Одлуки, Реката Маси,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ја елиминира craters, индексирање и риба очи. ЕПОКСИДНА НЕ се ИЗЛЕЧИ : (1) додавајте премногу епоксидна пигмент или мика во прав. 4 парчиња Стапчиња.1 : 1 сооднос со јачина на звук.9 мл) шише hardener, 4 x дипломирал куп, 4 x dropper, 4 x дрвени стапови, 2 x смола сјај и 2 x ракавици, и доаѓа со детални упатството, која е многу погодна за професионални уметници или почетници. (Оптимална оперативни температура е 25°C. (Забелешка : Ако смола и hardener се премногу ладно (под 10°C), за лекување на процесот може да бидат одложени, па дури и престана.(5)Совети за користење во зимски : Доколку се користи во ниска температура на животната средина, ве молиме одделно се впие смола и hardener Б во топла вода од 50°C пред да го користите, а потоа мешајте додека епоксидна смола станува тенка.Не-запаливи и ФДУ храната е безбедна за употреба на прибор за на маса и други предмети во кујната. 2 пара Ракавици.1 мл) шише на смола и еден 550ml(18.Можете да користите топол воздух пиштол за да се елиминираат меурчиња.Не додадете објекти кои можат да бидат погодени од температурата, како што се цвеќиња.Додадете ги вашите омилени пигмент или други декоративни елементи.Ве молиме прочитајте го во прилог упатството внимателно пред употреба.Повеќе полека мешајте, помалку се појавуваат меурчиња.На епоксидна смола комплет е идеален за употреба во DIY смола уметност, накит одлуки, реката маси, кристално јасно слој, кастинг и други.9 мл) шише hardener.Се меша полека додека апсолутно никаква swirls се гледа. (Time : 3-4 минути).Ако имате било какви прашања или не се задоволни со нашата епоксидна смола комплет, ве молиме контактирајте со нас.Истурете соодветниот износ на лепак Б во друга дипломирал првенство. (Забелешка : Ако смола и hardener се премногу ладно (под 10°C), за лекување на процесот може да бидат одложени, па дури и престана. (3) Смола и Hardener Б не се меша во 1 : 1 volume ratio.Постојат два чекори за да се спречи меурчиња од појавува : .SAFENon-Токсични!Нула VOCs и Мирис за Слободни.Не-запаливи и ФДУ храната е безбедна за употреба на прибор за на маса и други предмети во кујната.Истурете еднакви делови на AB лепак заедно.(2) На температурата е премногу ниско или релативната влага е премногу висока.Истурете соодветна сума на лепак А во дипломирал првенство. 2 парчиња Смола Сјај.Истурете еднакви делови на AB лепак заедно.Повеќе полека мешајте, помалку се појавуваат меурчиња. 4 парчиња Дипломирал Чаши.(4) ве Молиме имајте предвид дека епоксидна смола ќе реагира термички по мешањето. (Time : 3-4 минути). (2) На температурата е премногу ниско или релативната влага е премногу висока.Можете да користите топол воздух пиштол за да се елиминираат меурчиња. 1 : 1 сооднос со јачина на звук.Еден 550ml(21.Истурете соодветна сума на лепак А во дипломирал првенство.

Особините