.

diollo Премиум Зачукуваше Месинг турски јазик грчки, арапски Кафе Тенџере кафематот Cezve Ibrik Briki со Дрвена Рачка 6 МЛ

diollo Премиум Зачукуваше Месинг турски јазик грчки, арапски Кафе Тенџере кафематот Cezve Ibrik Briki со Дрвена Рачка 6

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Турското кафе тенџере на најдобрите примероци на Индискиот изработка, има дрвена рачка која го прави тоа, лесен за употреба.Изработени од Месинг.Димензии (Инчи) : Висина - 2.5 База - 2.25 Капацитет - 6 МЛ.Користење на месинг кафе тенџере е најдобар начин за правење на турски јазик грчки, арапски кафе.Уникатен и издржливи производ за долгорочна употреба.Боја : Сребро.

Особините