.

WNI 4/0 AWG 4/0 Мерач 10 Метри Црна + 10 Метри Црвено Батеријата Заварување Чист Бакар Ултра Флексибилен Кабел + 5pcs на 5/16 & 5pcs 3/8 Бакарен Кабел Повлечи Терминал Конектори + 3 Ст?

WNI 4/0 AWG 4/0 Мерач 10 Метри Црна + 10 Метри Црвено Батеријата Заварување Чист Бакар Ултра Флексибилен Кабел + 5pcs на

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Вклучени Елементи : Чист Бакар Кабел (кабел одберете колосек, изолација бојата и должината на користење на избор табови) + 5pcs 5/16" СТУД Бакар Кабел Гкл + 5pcs 3/8" СТУД Бакар Кабел Гкл + 3 Стапки Црна Топлина се Смалуваат Цевки.Заштеда на време и пари со купување на сите компоненти во еден производ листата.Направени во САД Windy Nation Моќ Flex Кабел е ултра флексибилни ЧИСТ бакар кабел произведени со тешки, растворувач отпорни EPDM изолација јакна.Ве МОЛИМЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ја ФОТО ГАЛЕРИЈАТА ЗА КАБЕЛ СПЕЦИФИКАЦИЈА ШЕМА (amperage, напон, stranding, изолација и бакар дебелина, итн.).Бакар кабелот е SAE J1127 одобрени и користи annealed бакар насоки по ASTM стандарди.Бакар Кабел Повлечи Опис : чист бакар со надворешен слој калај за заштита од корозија (одлично за надворешна и морски апликации).Кабел повлечи користи затворени крајот дизајн за заштита на кабелот од надворешна средина (јас.e.влага, киселина, и растворувачи).Кабел повлечи може да се crimped или за лемење.Разгореа барел крајот дизајн за лесно влегување на кабелот во кабел повлечи.Топлина се Смалуваат Цевки Опис : 600 volts, температурата на работа -55 целзиусови степени до +125 целзиусови степени, отпорни на повеќето растворувачи и отпорни на оган (полиолефин материјал), во црна боја, со не печатење на цевка.ВЕ МОЛИМЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ФОТО ГАЛЕРИЈА ЗА ДЕТАЛНА СПЕЦИФИКАЦИЈА ТАБЕЛАТА.Windy Nations чист бакар калај обложен кабел гкл се тешки, чист бакар, и ги исполнуваат стандардот за 486 ЖИЦА КОНЕКТОРИ И ЛЕМЕЊЕ на ГКЛ.Нашите кабел гкл се идеални за морски и влажни средини, бидејќи калај слој го штити бакар кабел се повлечи од корозија и оксидација.Ако ви треба кабел гкл за надворешна инсталација на вашиот RV, брод, автомобил, камион, голф количка, off-grid ветер или сончева инсталација, тогаш Windy Nations конзервирани гкл се оди на избор!.

Особините