.

12 ИНЧЕН Воин Kachina

12 ИНЧЕН Воин Kachina

DEN 2280.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Вистински индијанци Направени во САД.Направени од Страна на Членови на Navajo Племе во Ново Мексико.Околу 12 инчи вкупната висина.Рачно изработени со нега со користење на квалитетни материјали.Изработени од дрво.Потпишан од страна на Уметникот, информации картичката е вклучена.Терминот Kachina се однесува на маскирани и костимирани танчерка претставуваат различните духовни и физички аспекти на животот.Kachina кукли се направени со векови од страна на различни племиња, за употреба во традиционалната церемонија.Тие се чувари, амбасадори, даруваат благослови и негува живот.Првично, Kachina кукли беа оформена и со оглед на жените и децата на племето, но сега се направени за сите да уживаат.Прекрасен прилог на било собирање или внимателен подарок.Оваа набавка овозможува Мајчин Американците да продолжи да бидат вработени во нивната трговија.Како и со сите рачно изработени и природни елементи ве молиме овозможи за варијации.Бои и дизајни може да се разликува малку.

Особините