.

51 инчен 96-LED Strobe Светлина Бар Покрив Врвот и 12X 6-LED SYNC Трепка Strobe Светло за Предупредување Претпазливост Итни Светилка (Водоотпорен, Бело, Жолто)

51 инчен 96-LED Strobe Светлина Бар Покрив Врвот и 12X 6-LED SYNC Трепка Strobe Светло за Предупредување Претпазливост

DEN 7812.48

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пакет содржи : 1 X 96-LED Strobe Светлина Бар со On/Off Прекинувачот + 2 X Монтажа Заградата + Сет за Монтажа Завртка + 12 X 6-LED Ултра Тенок Синхрони Strobe Светлина со Заштита Влошки.Универзал за Автомобил Камион Трактор Приколка RV, итн.со DC 12 V-24 V извор на енергија и монтажа на покривот. 6-LED Sync Strobe Светла : 11 различни трепка модели.Синхронизирате и да Работат како Unison Систем. 96-LED Strobe Светлина Бар : 15 трепка режими + 1 стабилен режим : контролирано од вклучите копчето и вграден во осигурач.Водоотпорен : IP го Оценувате 65. Може да се користи во екстериерот.Супер Светло и Подобрување на Безбедноста. * Пакет содржи : - 1pc 96-LED Strobe Светлина Бар со On/Off Прекинувачот + 1 Пар на Монтажа Заградата + Сет за Монтажа Завртки - 12 X 6-LED Ултра Тенок Синхрони Strobe Светлина со Заштита Влошки * светла Боја : Жолто, Бело * Леќа Боја : Јасна * Напон : 12 V-24 V * ИП Стапка : IP 65 / 68 * Предмети Тежина : 9340g Компатибилен со : Универзална за Автомобил Камион Трактор Приколка RV, итн.со DC 12 V-24 V и монтажа на кров 96-LED Strobe Светлина Бар : - Димензија (Dxšxv) : прибл. 51" (129cm) x 8 17/64"(21cm) x 1 3/8" (3.5 цм) - Кабел Должина : околу. 216 1/2" (550cm) - Струја : 7.4 A - Лумен : 100-110 lm/LED - Работа Wattage : 96 W (1 W/LED) - Број на LED : 96 - Направени од Високо Квалитетна ABS Домување, LED и Алуминиум Монтажа Заградата за Лесно прикачување на покривот - 15 трепка режими + 1 стабилен режим : контролирано од вклучите копчето и вграден во осигурач * ве Молиме поставете ја светлината бар на ладно и суво место да се спречи било формирање на пареа 6-LED Sync Strobe Светла : - Dimesion (Dxšxv) : 5 1/8" (13cm) x 1" (2.8 cm) x 3/4" (1.8 cm) - Леќа Должина : 4" (10.5 см) - Кабел Должина : околу.15cm - Боја : Црна Домување - Тековни : 333 ма - Wattage : 30 W (5 W/LED) - Број на LED : 6 X LED/Light Изработени од Умре-фрлија Алуминиумски Легури Домување и PC Леќа - 11 различни трепка модели, Минатата шема меморија се потсетиме. - Синхронизирате и да Работат како Unison Систем (Треба да бидат поврзани како на Слика Прикажани) * Само ако се поврзете на светлината на кочница светлина која може да се strobe светлина модели. * Ве молиме исто така, се поврзете на црвена и жолта жица за кочница светлина прво да се активни на светлина, а потоа го исклучите автомобил и да се поврзете со црвено да се позитивни и црна до негативни повторно се ЗАБЕЛЕЖИ : * Модификација може да се бара за некои модели. * Професионална инсталација е препорачливо.

Особините