.

Clorisun Remanufactured Мастило Кертриџ Замена за HP 65 65XL за HP Завист 5055 5058 5052 Deskjet 2622 2624 2652 2655 3755 3730 3732 3752 3721 AMP 100 Печатач (1 Глава за Печатење, 3 Боја Замена Мастило)

Clorisun Remanufactured Мастило Кертриџ Замена за HP 65 65XL за HP Завист 5055 5058 5052 Deskjet 2622 2624 2652 2655 3755

DEN 887.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пакет Содржина : 1 x Обновливи Печати ја Главата, 3 x 65 XL замена боја касети.Име на производ : Remanufactured мастило кертриџ замена за HP 65 XL.Страница Принос : Црна е 330 страници во кертриџ при 5% покриеност на А4 хартија.Компатибилен Печатач : за HP Завист 5055 5058 5052 Deskjet 2622 2624 2652 2655 3755 3730 3732 3752 3721 3722 Печатачи AMP 100 Печатач.Висок квалитет на мастило може да се обезбеди чист текст и графика и печатење на ефект на боја сакате на хартија.Надградена 65 XL мастило касети комбо помина строго квалитет на тестот за компатибилност, ефикасност, квалитет на печатење и страница принос.Clorisun 65 XL Remanufactured мастило касети замена има добиено ISO9001, ISO14001 и Ro HS сертификација.Answer : ___________________________ Note : Кога мастило кертриџ е снема, ве молиме да го отстраните глава за печатење и да ја инсталираш во нов кертриџ.Ве молиме не го отфрлите печати ја главата додека сите 3 касети се празни.Можете да научите повеќе од слики или прирачници вклучени.Како да го користат за прв пат?.Чекор 1 : Отстранување на глава за печатење корица.Чекор 2 : откине жолта запечатување лента.Чекор 3 : се Инсталира на мастило кертриџ со нови печати ја главата на печатачот.Како можам да продолжи по првите мастило кертриџ се користи до?.Чекор 1 : Притиснете на "Push" копчето на дното за да се извади користи мастило касети.Отстранување на обновливи печати ја главата.Чекор 2 : Отстранете го поклопецот на нов кертриџ.Чекор 3 : се Инсталира на обновливи глава за печатење на нови мастило кертриџ, а потоа да се продолжи печатење.

Особините