.

Amiven 42 Парчиња Светат во Темница Polyhedral Коцки со Drawstring Торба за Занданите и Џинови MTG RPG DND Tabletop Игри

Amiven 42 Парчиња Светат во Темница Polyhedral Коцки со Drawstring Торба за Занданите и Џинови MTG RPG DND Tabletop Игри

DEN 407.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ќе добиете 6 поставува коцки, 42 парчиња вкупно.Секоја 7-генерал сет вклучува 1 D4, 1 D6, 1 D8, 1 D10 (0-9), 1 D10 (00-90), 1 D12, и 1 D20. Овие коцки светат во темница по апсорпција на светлина.Сите коцки се чита од врвот, а секој број е исполнет со видлив црна боја за лесно прегледување.Црна круг дното сомот торба може да се одржи 90 polyhedral коцки, лесно за чување и носат.Генерал се совршени за tabletop RPGs како што Занданите и Џинови (D&D), Shadowrun, Pathfinder, Севиџ Световите, Warhammer, и други одбор&игри со карти.Бои : Единечна Боја.

Особините