.

X-DREE HK2012 20mmx26mmx12mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 10pcs(HK2012 20mmx26mmx12mm Completo Complemento Copa Dibujado rodamiento де rodillos 10 unids

X-DREE HK2012 20mmx26mmx12mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 10pcs(HK2012 20mmx26mmx12mm Completo Complemento

DEN 382.32

Износот
Во форма достапна за нарачката

Модел : HK2012; Име на Производ : Ролери Имајќи.Материјал : Имајќи Челик; Боја : Сребро На Ѕвонење.Надворешен Дијаметар : 26mm / 1.02"; Внатре Дијаметар : 20mm / 0.8".Тежина : 128g; Пакет Содржина : 10pcs x Ролери Лого(Peso : 128 g; Contenido del paquete : 10pcs x rodamiento де rodillos.Висина : 12mm / 0.47"( : 12mm / 0.47' '.HK2012 20mmx26mmx12mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 10pcs Full дополнуваат подготвени куп ролери имајќи е совршен за апликации со високи динамички товари.Тоа има помал пресек од металниот ролери имајќи за употреба во ограничени монтажа простори.Целосната дополнување на ролки обезбедува повисока радијална оптоварување-капацитет на носивост од разговор со ролки.Ролки треба contoured завршува за оптимизирање на распределбата на контакт стрес.Оваа подготвени куп ролери лого се користат во различни апликации, како што се автомобилската и камион преноси, земјоделска и градежна опрема, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другите.Опис на Spanish HK2012 20mmx26mmx12mm Completo Complemento Copa Dibujado rodamiento де rodillos 10 unids Modelo : HK2012; Nombre del producto : Rodamiento де rodillos Material : Acero del cojinete; Боја : Tono plateado Diámetro надворешноста : 26 mm / 1.02' '; Diámetro внатрешни работи : 20 mm / 0.8' 'Peso : 128 g; Contenido del paquete : 10pcs x rodamiento де rodillos : 12mm / 0.47' '.

Особините