.

7 Инчен Дрвени Ѕид Крстот Крсте – Света Земја Крстот Направен од Маслиново Дрво и Мајка на Бисер во Витлеем ,Чаши Полни со Светите Мошти

7 Инчен Дрвени Ѕид Крстот Крсте – Света Земја Крстот Направен од Маслиново Дрво и Мајка на Бисер во Витлеем ,Чаши Полни

DEN 1199.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Четири чаши на секој крај се полни со Камења и цветови од Ерусалим, Темјан, и маслиново лисја од Витлеем.Секој крстот е единствен со разни зрна.Оваа Крстот доаѓа подготвен да се откажам.Ве молиме имајте во предвид дека маслиново Боја на &Изгледот може да се промени од парче на друг.Димензии (7x5).Ѕидот Виси Рака Врежан маслиново дрво.Рачно изработени од страна на Кристијан занаетчии се наоѓа во Светата земја.Овие занаетчии, кои се горди на работа што се произведува надвор од локално собрани маслиново дрво, бидете сигурни дека секој крстот е љубов и прецизно врежан.Овој објект не е само одличен подарок пријател или семејството, но тоа исто така го прави голем објект да го купите за себе.високиот квалитет и природна убавина во комбинација со вешти изработка ќе се направи овој крст еден од најимпресивните што некогаш ќе ги видите.Димензии (7x5).

Особините