.

Маслиново Дрво Ерусалимскиот Крст - Ѕидот крстот Направен во Светата Земја - Совршен подарок за крштевање, крштевки, прв причест & мајки ден подарок

Маслиново Дрво Ерусалимскиот Крст - Ѕидот крстот Направен во Светата Земја - Совршен подарок за крштевање, крштевки, прв

DEN 598.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Рака врежан Маслиново Дрво Ерусалимскиот крст направен во Светата Земја со Христијански семејства.Ерусалимскиот крст кој се состои од голем крст потентен опкружен со четири помали грчки крстови, еден во секоја квадрант.Тоа беше се користи како амблем и грбот на Кралството на Ерусалим како заштита.Оваа прекрасна ѕид виси на крст има четири помали крстови рака врежан од еден дрво да претставуваат живот, прогон, смртта и воскресението на Исус.Ве молиме имајте предвид дека маслиновото дрво Боја на & Изгледот може да се промени од парче на друг - На Heartwood на Маслиновото Дрво е крем или жолто кафена, со темни кафени или црни спротивставени ленти.Боја има тенденција да се продлабочи со возраста.Крстот мерки : - 7" x 5.4" ве Молиме имајте предвид, оваа листа е за еден крст само - слика на три крстови е таму за нашите клиенти за да види како варијација на маслиново дрво зрна..Бог да благослојт.

Особините