.

Супериорен Квалитет На Влага Метар 0-99.9% Рачни Дигитални Дрво Влага Метар Влажност Тестер За Firewood Хартија Влажност тестер

Супериорен Квалитет На Влага Метар 0-99.9% Рачни Дигитални Дрво Влага Метар Влажност Тестер За Firewood Хартија Влажност

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

- Во изгледот, употребата ергономија.Тоа е лесен и брз за корисникот за користење на метар за да се тестираат со едноставно копче за работа на владата и удобно рака чувство.Висока точност дека тоа мерки дрво со чувствителни electrode игли во опсег од 0-99.9% и точноста е помалку од ±0.5% многу точни.Тоа може да се користи за да се тестираат околу 50 видови на дрво, кои се класифицирани во 4 режими, широко апликација за да ги задоволат вашите различни потреби.Голем HD LCD со Data Hold функција да покаже мерка резултати.Автоматско исклучување за да ја зачувате енергијата од батеријата (батеријата НЕ се вклучуваат) и ниска иконата за батеријата да се прикаже, лесен за употреба. 100% сосема нов и висок quality Features : Ергономски дизајн обезбедува голема рака чувство.Тоа е широко се користи за дрво, firewood, мебел, дневници, картон, хартија и така натаму.Спецификација : Powered By : 1 x 9 V DC батерија (Не се вклучени) Материјал : ABSSize : стан.15 x 8 x 4cm/5.91 x 3.15 x 1.57 in Range : 0-99.9%Резолуција : 0.1%Точност : ±0.5%Автоматско Исклучување : По прибл.15 minutes Operating Температура : 0-40℃(32-104℉)Боја : Orange Quantity : 1 Pc Note : Нема мало пакет.Ве молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакетот вклучува : 1 x Дигитален Влага Meter With стабилни перформанси и брз одговор,на метар е навистина сигурен.Висока прецизност и брз одговор, точни и брзи мерења на локации, 1 втор екран мерење на влажност, ДРЖЕТЕ копче за да се задржи на податоци, лесно да се чита.Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.

Особините

Powered By:
1 x 9V DC battery (Not included)
Material:
ABS
Size:
app.15 x 8 x 4cm/5.91 x 3.15 x 1.57in
Range:
0-99.9%
Resolution:
0.1%
Accuracy:
±0.5%
Auto Power Off:
After approx.15 minutes
Operating Temperature:
0-40℃(32-104℉)
Color:
Orange
Quantity:
1 Pc
No retail package. :
Please allow 0-1cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid. :
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you! :
Package includes:
1 x Digital Moisture Meter :
With stable performance and quick response,the meter is really reliable. :
High precision and fast response, accurate and fast measurement, 1 second display measurement humidity, HOLD key to keep data, easy to read. :
If you have any questions, our customer service will reply to you within 24 hours. :