.

Океанот Исхрана Spirulina Снегулки

Океанот Исхрана Spirulina Снегулки

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направи-во-САД природна состојка шушка храна за сите аквариум риба.Хранлива храна богата со spirulina и пробиотици кои ги снабдува секојдневна исхрана.Поддржува колорит и ќе помогне во одржување на здравјето и виталноста.Не облак на водата кога се користи како режисер.Идеален за сите слатководни и морски риби.Океанот Исхрана е Формула Шушка прехранбени производи се направени во САД со природни состојки и се додава на хранливи материи за да се обезбеди секојдневна исхрана за спектар на риба и без ' рбетници врз основа на нивната природна исхрана.Ние ги користиме нашите технички знаења од aquaculture индустрија да се применува најсовремена исхрана наука и формулира балансирана исхрана што промовирање на оптимално здравје, боја и виталност.Дополнително, се должи на природни состојки, тие лесно се вари.Како резултат на, таму е помалку отпад, и вашиот аквариум останува почиста.Spirulina Снегулки е природен-состојка, хранлива храна богата идеален за секојдневно хранење на сите аквариум риба.Spirulina е (сино-зелени алги) високо протеинска, главните витамини, боја-зајакнување на пигменти, корисни минерали, амино киселини, и есенцијални масни киселини имаат корист и двете слатководни и морски риби.Оваа храна содржи повеќе од 14% во реално spirulina.Тоа исто така вклучува и пробиотици да помогне во промоцијата на здравје, благосостојба, и стрес корозија.Хранење Инструкции : се Хранат два до три пати дневно, колку што вашиот риба, ќе јадам во пет минути.Отстрани било uneaten храна.Да се чува на ладно, суво место.За различни употреба во комбинација со други Океанот Исхрана Формула Храна.

Особините