.

Барокот Кралицата Круна, рачно изработени Злато Свадба Tiaras и Аурора Круната за Невестата Кристал Кристал Headband Тиара за Жените – Свадба на ноќта на Вештерките Faire К?

Барокот Кралицата Круна, рачно изработени Злато Свадба Tiaras и Аурора Круната за Невестата Кристал Кристал Headband Тиара

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Гроздобер : средновековниот барок кралицата круна стил изгледа домот и шарм, класичен круната за жени и девојчиња, светкавиот и сјајна, те прави standout во било прилики.Материјал : дизајн натпревари со злато-плоча метал чија површина е преплавен со повеќе од 280 делови мулти-големина кристал, рачно изработени кристал монистра носи на зашеметување свадбена тиара и круната.Големина : околу 3inches во висина, 5 инчи во дијаметар.Совршено одговараат за жени и девојки.Pin циклуси на тиара за екстра Зацврсти. (Игли вклучени).Вие исто така може да се користи лентата за да се обезбеди тиара.Тема на лентата низ двете дупки и се врзуваат околу главата, кои ќе бидете сигурни дека тиара остана во вашата глава цел ден заедно.На тиара е совршен за Свадба, ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, Театар, Cosplay, Црква, Рен Faire, Матурска, Роденден, Годишнина, Музички Фестивал, Костим Партија или било кои други посебни прилики.Не е до 280 парчиња различна големина rhinestones во оваа булчински свадба круна и секој од еден се украсени со рачно изработени; плус повеќе од 40 парчиња кристалните зрнца, исто така, looped од рачно изработени, па тоа исто така може да се нарече како занает, на некој начин.Сигурни да се направи ќе блесне на вашата свадба ден!.Круната и тиара е лесно за зацврсти, тоа доаѓа со 2 златни игли кои може да се поправи тоа во вашата коса до крајот циклус на headband, изгледа прекрасно и шармантна, направи што доби многу комплименти!.

Особините