.

Зимски Вондер Woodland Флора и Фауна Спорт Headbands, Влага Wicking Еластичен Sweatband за Кошарка, Фудбал, Трчање за Мажи Жени

Зимски Вондер Woodland Флора и Фауна Спорт Headbands, Влага Wicking Еластичен Sweatband за Кошарка, Фудбал, Трчање за Мажи

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

[Материјал и големина] полиестер влакна 38cm/15inch. [Уживаат вежба] Користење на овие исклучително спортски headbands, можете веднаш да ги апсорбира и брзо се апсорбира потта, па можете да уживате прави вежби без иритирачки твоите очи, со пот. [Супер удобно] Направени од полиестер, овие вежби headbands се обезбеди добра еластичност и одговара на вашата глава.Покрај тоа, постои без споеви, која може да се одржи по челото.Овој спортски sweatband ќе остане во место, и може да се користи за било која вежба или спорт.Тие, исто така може да се користи за да се спречи опаѓањето од внесување на лицето. [Погодна за секој покривки] Овие headbands се лесни, но дебели доволно за да се апсорбира многу пот.Затоа, може да се користи за било headwear. [Применливи сценарија] Тоа е многу погоден за спорт, погоден за носене во секое време, и може да се користи во спортски сали, кошарка, фудбал, јога, трчање, планинарење, голф, танц партии и на други места.Sweatbands се пожелно опрема не само за фитнес изродите, но за сите што сите ние сакаме да ги одржуваме нашите челото пот слободни до максимален можен степен.Уживајте во вежбањето : Со овие исклучителни спортски headbands, можете веднаш да ги апсорбира и брзо се апсорбира потта, па можете да уживате во вашите очи без пот stinging често за време на вежбање.Супер удобно : Изработени од полиестер, овие вежби headbands се обезбеди добра еластичност и одговара на вашата глава.Покрај тоа, постои без споеви, која може да се одржи по челото.Остане стабилен : Овој спорт sweatband ќе остане во место, и може да се користи за било која вежба или спорт.Тие, исто така може да се користи за да се спречи опаѓањето од внесување на лицето.Погодна за секој покривки : Овие headbands се лесни, но дебели доволно за да се апсорбира многу пот.Затоа, може да се користи за било капа или headwear.Оваа големина податоци се мери под рамни плочи.Поради различни мерни методи, тоа е нормално за грешка да биде во рамките 0.5-1cm.

Особините