.

Monoprice HDMI со Голема Брзина Активни Кабел - 75 Метри - Сива, 4K@60Hz, 18Gbps, HDR, 24AWG, YUV, 4:4:4, CL3 - Luxe Активни Серија

Monoprice HDMI со Голема Брзина Активни Кабел - 75 Метри - Сива, 4K@60Hz, 18Gbps, HDR, 24AWG, YUV, 4:4:4, CL3 - Luxe Активни

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

CL3 ОТЦЕНЕТИ - кабел јакна биле третирани со пламен retardant и е тестиран на CL3 стандард, правејќи го безбедно за употреба во и преку ѕидови на станбен класа згради.АКТИВНИ ЧИПСЕТ - активната чипсет поединечно регенерира и се распределува три видео сигнал елементи, давање на кабел способноста да се пренесуваат со Голема Брзина, HDMI сигнали текот на подолги растојанија, со помош на потенки мерач проводници отколку пасивна HDMI кабли.ПРЕМИУМ ПЛЕТЕНКА ЈАКНА - пластични кабел јакна биле спакувани во плетенка најлон, кој се противи nicks и намалувања, без намалување на кабел флексибилност.Дополнително, плетенка јакна дава премиум изглед во текот на обичните пластични јакни.ЦИНК ЛЕГУРА КОНЕКТОРИ - цинк легура конектори не само што ќе го подобри издржливост, тие ви помогне да се обезбеди заштита од електромагнетни и радио фреквенција пречки, што помага да се обезбеди најдобри перформанси е можно.АПЛИКАЦИИ - Luxe Серија CL3 Активна High Speed HDMI Кабли се совршени за различни намени, од домашно кино инсталации за видео надзор да се од комерцијална видео дисплеи.Ултра-трајни плетенка најлон јакна покривање и цинк легура конектор глави се направи тоа способен да издржи на тешки употреба, без неуспех.

Особините