.

8K HDMI Кабел 6ft (3 Парчиња) со Голема Брзина 48Gbps HDMI 2.1 Мозок, Трајни Најлон Плетенка, Поддржува 8K@60Hz, 4K@120Hz, 10K, 2K, HD, 3D, Динамичен HDR, HDCP 2.2, 4:4:4, eARC, Реално 8K Квалитет (6ft, 3 Парчињ

8K HDMI Кабел 6ft (3 Парчиња) со Голема Брзина 48Gbps HDMI 2.1 Мозок, Трајни Најлон Плетенка, Поддржува 8K@60Hz, 4K@120Hz,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% Реално 8 K HDMI 2.1 Кабел : Нашата 8 K HDMI кабел е најновото ажурирање на HDMI спецификација која поддржува широк спектар на високо видео резолуции и refresh стапки вклучувајќи 8 K@60 Hz, 4 K@144 Hz, 4 K@120 Hz и 4 K@60 Hz.It исто така, поддржува резолуција до 10 K.HDMI 2.1 е компатибилен со HDMI 2.0 б/2.0 на/2.0/1.4/1.3/1.2/1.1 верзии. 48 Gbps Ултра Висока Брзина на Трансфер на Податоци : Нашите HDMI 8 K Кабелот поддржува до 48 Gbps пропусен опсег.Поддржува HDCP 2.2 при користење HDCP 2.2 видео код.Поддршка за 3 D видео Дисплеј.Поддржува Динамичен HDR.Импресивна Аудио Квалитет : Нашата 8 K HDMI кабли навистина поддржува HD 7.1 Dolby и DTS-HD Master Аудио и Dolby Atmos, подобрување секој момент вредности за детали, длабочина, осветленост, Променлива Освежете го Оценувате (VRR) и Брз Рамка Транспорт.Таа, исто така поддржува Enhanced Audio Return Channel (e ARC).Уживајте во Широк Компатибилност : најновиот 8 K HDMI 2.1 кабел е компатибилен со сите вашите HDMI уреди како Playstation, QLED ТВ, Оган ТВ, 8 K 4 K UHD во ЖИВО, L G ТВ, Blu-Ray плеери, Roku, Лаптоп, КОМПЈУТЕР, ДВД, PS5, PS4 Про, PS3, Проектор, и повеќе.Тоа е едноставно plug and play, без проблеми инсталација.Ултра-Издржливи : Во Yauhody, ние се гордееме на обезбедување на високо квалитетни кабли за нашите клиенти.Сите наши 8 K HDMI кабли се произведени со 24 K златно-обложено конектори, ултра-трајни Цинк школка, 28 AWG чист бакар диригент, тројно заштитен слој, и покриени со трајни најлон-плетенка јакна.Тоа беше тестирана приклучокот и отстранете за 15,000+ времиња, со тројно оклопна може да издржи повеќе од 12,000+ 90 степен наведнува животен век.Ова го прави нашите HDMI кабли трајни доволно за вашата секојдневна употреба.

Особините