.

УВ Заштита од Сонце Рака Ракави за Мажи & Жени - UPF 50 Спортски Компресија Ладење Ракав - Рак на Кожата Фондацијата Препорачува

УВ Заштита од Сонце Рака Ракави за Мажи & Жени - UPF 50 Спортски Компресија Ладење Ракав - Рак на Кожата Фондацијата Препорачува

DEN 2294.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ладење & UPF 50 Заштита : Со иновативни ладење технологија и UPF 50 заштита за да се блокира над 98% од штетните UVA & UVB зраци, Тешки Отворено' Ладење Сонцето Ракавите се повеќе од вашиот просек сонцето ракави.Препорачани од страна на Рак на Кожата Фондацијата.За Сите Спортски & Активности на Отворено : Дизајнирани за долго, топло часа под сонцето, нашата лесни рака ракави ќе ви ги удобно без разлика дали сте голф, риболов, игра кошарка, велосипедизам, пешачење, возење, па дури и градинарството.Лесна Удобност : за Разлика од другите сонцето ракави дека ве чеша и ја напушти imprints целиот твоите раце, овие сонцето ракавите се лесна.Ние бидете сигурни дека ќе бидат задоволни и среќни.Водат ги Собере и да се Перат : Нашата ракавите се неверојатно издржливи и еластичен.Лесно да се машина за миење и висат сува.Нашиот широк 92% најлон 8% spandex мешавина ги направи совршен за мажите и жените.Се продаваат како 1 пар.

Особините