.

170Pcs Гума Grommet Отворот Прстен Заптивка Асортиман, Сет од 7 Различни Големини, со Видите-Преку Поделени Организатор Случај – Идеален за Електрична Конекција

170Pcs Гума Grommet Отворот Прстен Заптивка Асортиман, Сет од 7 Различни Големини, со Видите-Преку Поделени Организатор

DEN 513.36

Износот
Во форма достапна за нарачката

ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : На гумена заптивка е направен од високо-квалитет гума, кој е во пламен-retardant и отпорни на топлина.Тоа е помалку погодена од надворешниот свет.Тоа е многу издржливи и носат-отпорни.Таа е идеална заптивка за употреба кога просторот е ограничен.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Секој гумена заптивка е еластична, дијаметар на гума plug може слободно да се намали според дебелина на кабелот, и гумена заптивка лесно може да се вметнува директно во drilled дупка.Ги ЗАДОВОЛИ РАЗЛИЧНИТЕ ПОТРЕБИ : Можеби ќе отиде да види делови продавници низ целиот град, но не можев да најдам некоја гума дихтунзи.Постојат 170 гума подлошки во овој сет, а има и 7 модели.Една кутија може да ги задоволи вашите потреби.ПАКУВАЊЕ : Овие гумени дихтунзи се пакуваат во удобен пластична кутија со divider, па тие не се лесно да се мешаат и лесно да се носат и користат.Тие се практични и секогаш дојде во рака, кога ќе им треба.УПОТРЕБА : Гума дихтунзи често се користи за да се заштити или да ги покрие дупките, и да се заштити кабли или жици од остри агли или рабови, таа е погодна за електрични конекции на апарати за домаќинство и комерцијални електрични апарати, автомобили, бродови и други извори на енергија кои користат теми и завртки.Спецификација : Предмет Тип : Гума Grommet Материјал : Пластични Боја : Црна Пакет Листата : 50 x Гума Grommet Гума Grommet Гума Grommet (внатрешен дијаметар 5 x надворешниот дијаметар 7) 40 x Гума Grommet Гума Grommet Гума Grommet (внатрешен дијаметар 7 x надворешниот дијаметар 9) 30 x Гума Grommet Гума Grommet Гума Grommet (внатрешен дијаметар од 9 x надворешниот дијаметар 12) 20 x Гума Grommet Гума Grommet Гума Grommet (внатрешен дијаметар 14 x надворешниот дијаметар 16) 10 x Гума Grommet Гума Grommet Гума Grommet (внатрешен дијаметар 15 x надворешниот дијаметар 20) 10 x Гума Grommet Гума Grommet Гума Grommet (внатрешен дијаметар од 18 x надворешниот дијаметар 22) 10 x Гума Grommet Гума Grommet Гума Grommet (внатрешен дијаметар 20 x надворешниот дијаметар од 25) .

Особините

Item Type:
Rubber Grommet
Material:
Rubber
Colour:
Black
Package List:
50 x Rubber Grommet Rubber Grommet Rubber Grommet (inner diameter 5 x outer diameter 7) :
40 x Rubber Grommet Rubber Grommet Rubber Grommet (inner diameter 7 x outer diameter 9) :
30 x Rubber Grommet Rubber Grommet Rubber Grommet (inner diameter 9 x outer diameter 12) :
20 x Rubber Grommet Rubber Grommet Rubber Grommet (inner diameter 14 x outer diameter 16)  :
10 x Rubber Grommet Rubber Grommet Rubber Grommet (inner diameter 15 x outer diameter 20) :
10 x Rubber Grommet Rubber Grommet Rubber Grommet (inner diameter 18 x outer diameter 22)  :
10 x Rubber Grommet Rubber Grommet Rubber Grommet (inner diameter 20 x outer diameter 25)  :