.

4G LTE OBD GPS Tracker Следење во Реално време Plug & Play OBD2 GPS Локатор Шок & Plug-Излез за Аларм Geofence Стан-ЗЛАТНА СИНА

4G LTE OBD GPS Tracker Следење во Реално време Plug & Play OBD2 GPS Локатор Шок & Plug-Излез за Аларм Geofence Стан-ЗЛАТНА

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Вистински Глобален 4 G верзија, исто така компатибилна со 3 G и 2 G, може да работат насекаде во светот. 9-35 V напојување, би можеле да работат на двете автомобил и камион.OBD2 конектор, Plug & Play.Двете GPS и LBS следење.Изградена во вибрации сензор, поддршка на SMS и телефонски повик сигнализација и APP / PC платформа за Следење на алармирање.Изградена во 150m Ah внатрешна батерија, може да се испрати на аларм кога ќе се главна сила е исклучено.Изградена во меморија, може да зачувате податоци кога GSM сигнал е недела, избегне податоци изгубени.Лесно локација преку SMS текстуална или SMS пораки преку google map link.Видови на аларм : шок аларм, се движат алармот, гео-ограда аларм и над-брзина на алармот.Следење во реално време & Историја-трага проверка на Отворен хардвер протокол за комуникација.СЛОБОДЕН gps следење софтвер засекогаш вклучуваат веб платформа, ios апликација и андроид стан, СЛОБОДНА Засекогаш!User-сметка за да се следи/управувате со повеќе од еден GPS trackers во исто време.Спецификации : TK905 следење gps уреди за автомобили име на Модел : 4 G OBD GPS Tracker Слабо : 60mm x 42mm x 11mm Тежина : 25g Боја : Црна Мрежа : LTE/WCDMA/GSM/GPRS Глобалната 4 GBand Frequency : 4 G Бенд quand варира во зависност од различни земји, ве молиме изберете правилната верзија : traceur gps Северна Америка Верзија : 4 G LTE-ФЛОПИ : B2/Б4/Б12 итн. 3 G WCDMA : B2/Б5 Европски / Среден Исток / Африка / Азија Верзија : 4 G LTE-ФЛОПИ : Б1/Б3/B5/B7/Б8/B20 4 G LTE-TDD : B38/40/B41 итн. 3 G WCDMA : B1/B2/B5/Б8 на подготвеност 2Г GSM : 850/900/1800/1900 MHz Јужна Америка / Нов Зеланд, австралија / Австралија Верзија : 4 G LTE-ФЛОПИ : Б1/Б3//B5/Б8/B28 итн. 4 G LTE-TDD : B40 3 G WCDMA : Б1/Б8 на подготвеност 2Г GSM : 850/1800 MHz Компатибилен со 3 G и 2 G Фреквенција : 3 G WCDMA 850/900/1900/2100 MHz, GSM 850/900/1800/1900 Mhz GPS чувствителност : -159d Bm GPS, точност : 5m Време Прво Да се Поправи : Ладно статус 35-80-тите Топло статус 35s Топла статус 1s Напон Спектар : 9~35 VGSM Аларм Систем Батерија : Вграден-во 3.7 V 150m Ah Li-ion батерија екранот во Мирување : 30 дена Складирање Темп. : -40°C до +85°C Работа Темп. : -20°C до +55°C Влажност : 5%95% не-кондензирање Пакет Листа : 1 * 4 G OBD GPS 1 * Прирачник за Корисникот.

Особините