.

Дрвени Spurtles Сет, 5 Парче Spurtle Кујнски Прибор, Acacia Дрво Spurtles Кујнски Алатки во Собата,Дрвени Лажици за Готвење Дупчиња Spurtle,Дрвени Садови за на Не Стап Садови (5)

Дрвени Spurtles Сет, 5 Парче Spurtle Кујнски Прибор, Acacia Дрво Spurtles Кујнски Алатки во Собата,Дрвени Лажици за Готвење

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

МАТЕРИЈАЛ : Премиум високо-квалитетни acacia дрво.Ова рачно изработени дрво дупчиња spurtle е многу разноврсна во кујната.Користете го за да се кваси, суви состојки додека ти се меша, посебно жолчките, вирус варени тестенини или зеленчук и многу повеќе.Ќе најдете овие неверојатни прибор се фантастични за готвење, печење и служат и ќе се најдете постигнување за нив дури и повеќе отколку вашите омилени лажици и spatulas.Има причина зошто spurtle е trendiest кујна utensil на пазарот.НАЈДОБРО ЗА НЕ-СТАП САДОВИ,кујнски spatulas прибор се цврсти доволно и отпорни на топлина за да се поттикне густа, слатка чорби или batters.Тие нема да ја изгребат вашето nonstick површини или остави лузни на деликатни бакар тави.СИТЕ што ВИ ТРЕБА ВО ЕДЕН СЕТ : идеална Готвење Utensil Сет кој се одликува сите есенцијални кујната готвење алатки, вклучувајќи и Дупчиња Spurtle, Spurtle, Средни Spurtle, Мини Spurtle, Тенок Spurtle.Покривање на сите вашата кујна потреби од stiring за готвење, и со бесење дупка на ѕидот чување лесно.И тие се fantanstic подароци за нова сопствениците на куќи или младенците цел.ЛЕСНО ДА се ГРИЖИ Измијте ги со топла вода и мек сунѓер за да ги сочуваат своите квалитети.Ние ви препорачуваме исушете ги со бесење.Ако постои нешто што држејќи се за нашиот лажици, само стави ги во вода за 5 минути пред миењето.Ве молиме да се чува на суво место кога не се користи.Кога тиково производи се изложени на нафта и топлина, нивната боја нормално станува потемна, но тие се уште совршено употребливи.Масло нив повремено кога се чувствуваат сува за да се спречи попуштат.

Особините