.

Staedtler FIMO Ефекти Полимер Глина - -Печка се Пече Глина за Накит, Sculpting, Сјајот Црвено 8020-202

Staedtler FIMO Ефекти Полимер Глина - -Печка се Пече Глина за Накит, Sculpting, Сјајот Црвено 8020-202

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Додадете некои светкавиот поп додека правење на вашиот сопствен професионално ниво на занаети, без специјална опрема потребни.Едноставно се пече FIMO глина во било рерна на 230 F (110 C) за 30 минути.FIMO уметност глина останува работен и свитливи право нагоре додека не се пече.По печење, тенки парчиња остане флексибилна, цврста парчиња се скрши-отпорни.И сите рерна-стврднување FIMO видови може да се меша заедно.Поли монистра, цвеќиња, плочи, брошеви, bookmarks (ознаки), животни и повеќе, ако можете да си замислите тоа, можете да направите тоа со FIMO е моделирање глина.Staedtler е полимер глина се отвора еден свет на изработка и деко уметност на секој, без разлика дали сте само почетна надвор, или се веќе искусен изведувач.Sculpting глина за никого, на кое било ниво - деца до нивните родители.Без разлика дали тоа е во училиште, дома или студио, Staedtler носи идеи за живот.Боја : Црвен Сјај.

Особините