.

Официјално Лиценцирани НБА Спомен Ткаени Tapestry Фрлиле Ќебе, Мулти Боја, 48 x 60

Официјално Лиценцирани НБА Спомен Ткаени Tapestry Фрлиле Ќебе, Мулти Боја, 48 x 60

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

55% Полиестер/ 45% Акрил.Направен во САД.Полиестер обвивка. 100% Полиестер.Машина за миење ладно пред употреба со слични бои.Користете само не-хлор кајгана, кога е потребно.Собори сува ниска.Се отстранат веднаш.Не железо.Карактеристики на НБА тимот логото и сите години на тим го освои НБА Првенство.Детални, ткаени фрлиле ќебе; декоративни работ околу сите рабови; произведени во Америка.Мерки 48"W x 60"Л. Машина за миење ладно одделно користејќи деликатни циклус и благ детергент.Не кајгана.Машина за сува одделно за нежно циклус.Се отстранат веднаш.Не железо.Изработени од 100% Полиестер.Покаже некои тимскиот дух со една од нашите Официјални НБА Спомен Ткаени Таписерии од Северозападниот дел на Компанијата.Овие преданија квалитет фрла се оддаде признание на Американските изработка.Во текот на историјата, таписерии се празнува специјални настани.Сега можете да поседувате tapestry прославувањето на вашиот омилен тим шампионатот победи.Секоја победа година се наведени во смели детали за сите да видат.Користете го како соба акцент, кревет покривање, фрли ќебе или на ѕид виси.Таписерии се прибл. 48"x 60" со работ на сите страни. 100% Полиестер.

Особините