.

Peptamen 1.5 1000 mL Торба Подготвен да се Откажам Unflavored Возрасни, 10798716281949 - Продадени од страна на: Пакет на Еден

Peptamen 1.5 1000 mL Торба Подготвен да се Откажам Unflavored Возрасни, 10798716281949 - Продадени од страна на: Пакет

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Цевка за Хранење Формула Peptamen 1.5 1000 m L Торба Подготвен да се Откажам Unflavored Возрасни.Бренд : Peptamen 1.5. Производителот Име : Nestle Здравствена Заштита Исхрана.Производителот Број : 10798716281949. Примена : Цевка За Хранење Формула.Калории По Порција : 1500 Калории.Сад Тип : Торба.Порција Големина : 1000 m L Корисникот : Возрасни.Подготовка : Подготвен да се Откажам.СЕ ПРОДАВА ОД : СЕКОЈ.На засновани на докази, добро се толерира calorically густа ГИ formula Calorically густа да се обрати нутритивните потреби во помали volume Balanced peptide профил ГИ промовира апсорпција и integrity Enzymatically хидролизираат 100% сурутка протеини, кои можат да се олесни појава на emptying70% на масти од MCT да се намали потенцијалот за масти malabsorption Suitable за овие диети : нетолеранција на лактоза, глутен-бесплатно, ниско-residue Not за лица со galactosemia Provides поддршка за исхрана на поединци со Оштетен ГИ функција : скратена хранење распоредот, покачен протеини барања, течност/волумен ограничувања, малапсорпција, губиток на pancreatitis, краток цревен синдром, хронична дијареа, неухранетост, Цистична Фиброза, одложен појава на празнење, Церебрална Palsy, кронова болест/IBD, malabsorption поврзани со третманот на канцер, рано enteral хранење, или транзиција од TPN.

Особините