.

Мачка Чешма Замена Филтри Памук активниот јаглен Филтер и Пред-Сунѓер Филтер за 84oz/2.5 Л Автоматско Мачка Фонтана

Мачка Чешма Замена Филтри Памук активниот јаглен Филтер и Пред-Сунѓер Филтер за 84oz/2.5 Л Автоматско Мачка Фонтана

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【 Компатибилен 84oz/2.5 L Плоштадот Мачка Чешма】 : миленичиња чешма филтри се дизајнирани компатибилен со 84oz/2.5 L плоштадот мачка чешма. 【Задржи Вашето домашно Милениче Здрава】Секој филтер е составен од памук слој, активиран јаглерод, и јонска размена смола.Филтер за коса и остатоци,отстранете мириси и омекне вода, подобро вода дегустација.Пред-филтрирање сунѓер филтер нечистотии и се прошири пумпа живот. 【Лесен За Употреба】ве Молиме да се впие мачка фонтана замена на филтер во вода за 2 минути и исплакнете ја темелно со млаз вода. 【Фреквенцијата На Замена】Според вашите миленици пиење фреквенција и број на домашни миленици, користење на фонтаната, ве молиме вратете го филтерот на секои 2 до 4 недели, замена на сунѓерот на секои 4 до 8 недели. 【4 Pack Филтри и 2 Пакет Сунѓери】Пакетот вклучува 4 пакет милениче фонтана замена филтри и 2 Пакет Замена Пред-филтрирање Сунѓери.Тие се индивидуално спакувани и запечатени за одржување на висок квалитет. 1.ИСПЛАКНЕТЕ ЗА ПРВ ПАТ КОРИСТИТЕ.Кога го користите за прв пат, се впие филтер во вода околу 2 минути, а потоа исплакнете ја со вода за пиење пред употреба. 2.ПРОМЕНА НА ФИЛТЕР РЕДОВНО.Ве молиме вратете го филтерот на секои 2 до 4 недели,Ако повеќе мачки се со користење на фонтаната, почести замена ќе биде потребно.Системот користи заменливи филтер за прочистување на вода, се отстрани нечистотијата и остатоците од храна.На филтерот се состои од кокос школка активира carbons.Тоа дава свежа чиста вода за вашите миленици.Сунѓер филтер на пумпа за вода ќе се фати за коса и остатоци, која обезбедува правилно функционирање на пумпата.Заменливи филтер, сунѓер филтер и пумпа за вода.Пумпата е монтажни и перат.

Особините

Product Name:
Pet fountain filter