.

Засилена Одбор Модул, AD828 Пластични Аудио Оп-Amp Preamp Електронски Компоненти DC5-15V

Засилена Одбор Модул, AD828 Пластични Аудио Оп-Amp Preamp Електронски Компоненти DC5-15V

DEN 184.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

? Карактеристики : влез и излез спојка кондензатори користат увезени не?поларните кондензатори, со стабилни перформанси. ?Добра Дизајн : На op amp користи треска?одделение AD828 печ, парична казна процесот на производство и професионален дизајн. ?Мала Големина : Целосна чип процесот на производство, мала големина дизајн, може да се промени зголемување од себе. ?Висока?Квалитет : Усвоен на висок квалитет на електронски компоненти, и точноста на процесот, да се обезбеди за издржливост. ?Добар Избор : модулот има стандарден дизајн и разумни структура, лесно да го замени и да ја инсталирате.Спецификација : Предмет Тип : Засилена Одбор Модул Материјал : Пластични Модел : AD828 Работен Напон : DC5-15 V Зголемување на Вредноста : R7, R5 се зголемување поставување отпорници (стандардна испораката е околу 5 пати зголемување, можете да го промените зголемување според сопствените потреби, отпорот можат да бидат избрани од 5k-47k, поголема отпорност, на повисоко зголемување, ако користите plug-in отпорници , Можете да ги отстраните оригиналниот чип отпорник, и лемење на plug-in отпорник на влошки се задржани на двата краја на чип позиција Пакет Листа : 1 x Проширија Одбор Модул Забелешка : одбор не го имаат регулирано напојување.Тоа е најдобро да се користи регулиран напојување или батерија за напојување при инсталирањето, во спротивно може да се појават пречки.

Особините