.

Briggs & Stratton 795083 Carburetor Дијафрагмата

Briggs & Stratton 795083 Carburetor Дијафрагмата

DEN 198.24

Износот
Во форма достапна за нарачката

Briggs & Stratton 795083. За 3-3.75 HP вертикална, 450-600 серија мотори со pulsa премиер carburetor.Ова е carburetor дијафрагмата за 3-3.75 HP вертикална, 450-600 серија мотори со pulsa-премиер carburetor.Само Briggs & Stratton вистински деловите се специјално дизајнирани да го точниот ОЕМ стандарди, произведени и тестирани за да им помогне избави оптимални перформанси во Briggs & Stratton мотор.Не само што се Briggs & Stratton вистински делови загарантирана да се вклопуваат, но, користејќи ги гарантира дека Briggs & Stratton мотор тие се инсталирани во согласност со важечките (ЕПА) емисија прописи и помага во одржување на вредни важечката гаранција.

Особините