.

Hourglass 1.55 MM Машински Гел за Око Лагер. Мека и Водоотпорен Гел Лагер за Очи. (Три Парчиња)

Hourglass 1.55 MM Машински Гел за Око Лагер. Мека и Водоотпорен Гел Лагер за Очи. (Три Парчиња)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

1.5 MM МАШИНСКИ ГЕЛ ЗА ОКО ЛАГЕР.Најтенкиот, softest, водоотпорен гел лагер.Збиена во 1.5 mm машински молив, ова лагер нуди прецизност и точност и леснотијата на апликацијата.Не тенџере, не четка, без расчистување е потребно.КАРАКТЕРИСТИКИ.Единствена формула, пристигнале во тенок механички компонента, има malleability, интензитетот и престојуваат моќ на традиционалните гел лагер.На водоотпорен, transfer (пренеси)-доказ и долготрајна формула обезбедува продолжен носат.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ.Два клика ќе раздавам доволно гел формула на линија на окото.Само раздавам производ како што е потребно – механички молив не се повлече.Заменете ззп по секоја употреба да се спречи сушењето. 4. Отстрани со водоотпорен шминка смена.ФОРМУЛИРАН ЗА БЕЗ.Hourglass производи се формулирани без штетни состојки, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на parabens, сулфати, синтетички бои, мириси и nanoparticles.Вегетаријанската-пријателски и не се тестирани на животни, Hourglass е горд на суровост-слободен бренд.РЕДЕФИНИРАЊЕ НА ПРОИЗВЕДЕНИ БЕЗ СУРОВОСТ.Од неговото лансирање во 2004 година, Hourglass Козметика беше познат како без суровост козметичкиот бренд.Сега, како тие да внесете нова глава, тие се редефинирање на она што се произведени без суровост навистина значи преку истражување и специјализирани состојки. 1.5 MM МАШИНСКИ ГЕЛ за ОКО ЛАГЕР најтенкиот, softest, водоотпорен гел лагер.Единствена формула, пристигнале во тенок механички компонента, има malleability, интензитетот и престојуваат моќ на традиционалните гел лагер.Не тенџере, не четка, без расчистување е потребно.ИНОВАЦИЈА + ПОСВЕТЕНОСТ Hourglass, суровост слободни убавина бренд, е позната по својата иновативност и посветеност да reinventing луксузни козметика.Тен, боја и нега на кожата се направена за да се undetectably трансформацискиот додека напор да се применуваат.ПОКАЧЕНА ПРОИЗВОДИ Парадигма производи функција врвни формули со активни состојки и covetable пакување кои се воздигне очекувања за тоа како еден производ треба да се погледне, се чувствувам, и ги исполни.Hourglass нуди уби од шминка, четки и вегетаријанска храна, производи.ИСТРАЖУВАЊЕ и РАЗВОЈ Во 2020 Година, Hourglass Козметика ќе биде целосно вегетаријанска храна.Тие се фокусира на истражување и развој на откривање на ваков животно-слободен состојки.Надвор од редефинирање на она што се произведени без суровост средства за индустријата за убавина, тие се преземање на еден чекор понатаму.СУРОВОСТ-СЛОБОДЕН Ние донира 1% од сите профит од директна Hourglass Козметика наредби за нашиот партнер, Nonhuman Права Проектот, само граѓански права организација и работа за да се обезбеди основните права на животните.

Особините