.

Corning Pyrex Borosilicate Стакло Тесен Устата Erlenmeyer Колби со Тешки Rim, 250ml Капацитет (Случај на 48)

Corning Pyrex Borosilicate Стакло Тесен Устата Erlenmeyer Колби со Тешки Rim, 250ml Капацитет (Случај на 48)

DEN 6921.84

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Димензии : 52.832 Cm L X 34.29 Cm W X 30.988 См Х. Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 18.5 Lbs.Овие PYREX Erlenmeyer колби се дизајнирани со тешки венчиња за да се намали chipping.Нивниот единствен дебелина на ѕид обезбедува соодветна рамнотежа помеѓу механичка сила и термички шок отпор.Приближната graduations се во трајни бела глеѓ.Екстра големи означување на просторот, исто така е предвидено.

Особините