.

Кол-Parmer ISE Electrode, Амонијак, Лабава Мембрана Капа; BNC

Кол-Parmer ISE Electrode, Амонијак, Лабава Мембрана Капа; BNC

DEN 10608.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Дијаметар (mm) : 12. Кабел должина (м) : 1. Макс ise (ppm) : 17000. Единица грофот : 1.0. Лесен-за-користење, една раскрсница електроди функција издржливи, епоксидни тела.Electrode дизајн минимизира грешки и обезбедува точни резултати во рок од 30 секунди, во зависност од решение концентрација.Концентрација опсег е од 0.01 до 17, 000 ппм.Се користи во текот на 0 до 50°с температура опсег и над p H 11. BNC приклучок и од еден метар кабел ви овозможи да се користи со речиси било кој постоечки метар.Идеален за висока чистота на вода, риба тенкови, морска вода, отпадна вода, позлата бањи, клима/оџакот гасови, и биолошки примероци референца electrode и половина-cell комбинирани во еден домување.Мерење на концентрациите до 17, 000 ппм.Располагање со лабава мембрани или pre-мембрана капи во зависност од корисникот Вештина и удобност со мембрана инсталација, произведени од страна на Кол-Parmer.

Особините