.

Aexit 200Pcs 330Ohm Фиксни Отпорници 3Watt Моќ Боја Прстен axia-l Води Јаглерод Еден Отпорници Филм Отпорници

Aexit 200Pcs 330Ohm Фиксни Отпорници 3Watt Моќ Боја Прстен axia-l Води Јаглерод Еден Отпорници Филм Отпорници

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Јаглерод Филм Отпорник;Доведе Тип : axia_l.Моќ Оценка : 3 W;Отпор Толеранција : +/- 5%.Отпор : 330 Ohm;Вкупната Големина (Приближно) : 79 x 5.2 mm / 3.1" x 0.22" (L*D).Главната Боја : Бела;Тежина : 281g.Пакет Содржина : 200(+/-2%) Компјутери x Јаглерод Филм Отпорници.Три боја прстен, axia_l води, преку дупка за монтажа.Стабилни перформанси, широка отпор, мали димензии, високи оперативни температури и висока крајната напон.

Особините