.

Nikon 7583 МОНАРХ 5 20x56 Бинокуларна (Црна)

Nikon 7583 МОНАРХ 5 20x56 Бинокуларна (Црна)

DEN 21526.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Сите МОНАРХ 5 двоглед, сега се изградени со Nikon е легендарниот ЕД (Екстра-ниска Дисперзија) стакло леќи, кои правилно хроматските аберации низ најоддалечената границите на видливиот светлосен спектар и ефикасно да се компензира за боја fringing.Dielectric Високи Рефлексивни Multilayer Призмата на Облоги се применува на сите леќи и призмата на облоги за да се обезбеди висок контраст слики и точна репродукција на боите.Масивни 56mm цел леќи обезбедуваат супериорен светлина, собирање на способноста за надминување на помалку од идеална за осветлување.

Особините