.

Samsung DVD511 DVD Плеер

Samsung DVD511 DVD Плеер

DEN 1980.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лимит 1 на клиент.Dolby Digital и DTS излез. 24-bit/96 k Hz аудио digital-to-analog converter. 10-битен видео digital-to-analog converter.Оптички дигитален-аудио излез;-со голема брзина на пребарување : 2x, 4x, 8x, 16x, 32x на напред или обратно (DVD); 4x, 8x (CD, dvd).Опис на производот Црна Стерео Spatializer N-2-2 Виртуелен Опкружувачки 1 година warranty Have некогаш сте се запрашале како можете да креирате домашна кино во вашиот дом?Тука вашата имагинација станува реалност.Овозможува да се изгради нашиот Дом Театар ourse Samsung DVD511 висока резолуција DVD плеер вклучува 10-битен видео digital-to-analog converter и 96 k Hz, 24-битна аудио digital-to-analog converter за да се обезбеди прецизна репродукција и приштина аудио квалитет од секој диск.Лево/десно аудио излез терминали нека го користите единица со Dolby Pro Logic приемник, толку типичен шест-канален Dolby Digital signal се меша надолу за да компатибилен Про Логика сигнал.На 2x аудио плејбекот им овозможува на саундтракот за да се слуша дури и кога ќе се брзо-проследување на видео во два пати во нормална брзина.Можете дури и да го величаат делови на било која слика или со две или четири пати повеќе од нормалната големина, без да влијаат на репродукцијата.Стандард С-видео, композитен видео, и оптички дигитални излези се вклучени.Целосна функција далечински управувач доаѓа со две АА батерии.Samsung нуди една година гаранција за делови и работна сила.

Особините