.

Електрични Дрво Длето, Преносни Силни Електрични Резба Алатка за Дрва за Градина за Мека Пластика за Машини за Дома

Електрични Дрво Длето, Преносни Силни Електрични Резба Алатка за Дрва за Градина за Мека Пластика за Машини за Дома

DEN 654.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

Безбедно Да се Користи : Школка е силна, одлична термичка ефикасност, и многу безбедно за корисници, дршката дел е удобно да се одржи, не се лизга.Добро Корисничко Искуство : На нови електрични машини резба длето, резба нож, наместо на традиционалните рака резба, е побрзо отколку прирачник резба неколку пати.Повеќенаменски : Секој електричен длето со 5 нож и мал клуч.Во прилог на општата дрва, но, исто така, може да биде оформена абонос, мека пластика.Висока Брзина на Вибрации : Тоа произведува ултра висока брзина микро вибрации по допирање на дрво, оваа ултра висока брзина на вибрации правење скулптури повеќе полесно.Топло Совети : електрични длето треба да биде поддржана од страна на малите виси мелница или вежба со отстранлив флексибилни вратило да се користи, и на брзината на моторот треба да биде помал од 12000 rpm.Функција : 1. Добро Корисничко Искуство : На нови електрични машини резба длето, резба нож, наместо на традиционалните рака резба, е побрзо отколку прирачник резба неколку пати.2. Висока Брзина на Вибрации : Тоа произведува ултра висока брзина микро вибрации по допирање на дрво, оваа ултра висока брзина на вибрации правење скулптури повеќе полесно.3. Топло Совети : електрични длето треба да биде поддржана од страна на малите виси мелница или вежба со отстранлив флексибилни вратило да се користи, и на брзината на моторот треба да биде помал од 12000 rpm.4. Повеќенаменски : Секој електричен длето со 5 нож и мал клуч.Во прилог на општата дрва, но, исто така, може да биде оформена абонос, мека пластика.5. Безбедно Да се Користи : Школка е силна, одлична термичка ефикасност, и многу безбедно за корисници, дршката дел е удобно да се одржи, не се лизга.Спецификација : Предмет Тип : Електрични Chisel Material : Нерѓосувачки Челик + Rubber Color : Како што е прикажано во picture Electric Длето Големина : Прибл.16cm / 6.3 in Weight : Прибл. 485g / 17.1 oz Application : Скулптура, резба, букви, итн.Пакет Листа : 1 x Електрични Chisel5 x Knife2 x Wrench1 x Флексибилни Shaft Note : електрични длето треба да се користи на кој се одвојува мека вратило со бесење на мелницата или мала маса мелница или мека вратило на електрична вежба.Тоа не може да се користи сам.На брзината на моторот мора да биде помал од 12000 rpm.

Особините

Item Type:
Electric Chisel
Material:
Stainless Steel + Rubber
Color:
As shown in the picture
Electric Chisel Size:
Approx.16cm / 6.3in
Weight:
Approx. 485g / 17.1oz
Application:
Sculpture, carving, lettering, etc.
Package List:
1 x Electric Chisel :
5 x Knife :
2 x Wrench :
1 x Flexible Shaft :
The electric chisel needs to be used on a detachable soft shaft with a hanging mill or a small table grinder or a soft shaft of an electric drill. It cannot be used alone. The motor speed must be lower than 12000 rpm. :