.

Aexit 8 Компјутери Мрежи Производи 2 Позиција SPDT 1P2T Панел Планината Вертикална Излизгајте го Прекинувачот 3 Лемење Прекинувачи Повлечи Pin

Aexit 8 Компјутери Мрежи Производи 2 Позиција SPDT 1P2T Панел Планината Вертикална Излизгајте го Прекинувачот 3 Лемење

DEN 1944.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Излизгајте го Прекинувачот;Модел : СС-12 F15 G6;Акција Тип : SPDT.Напојување : DC 50 V 0.5 A;Терминал Количина : 3;Терминал Должина : 2mm/ 0.08".Контакт Отпор : 30mΩ Max;Отпор на Изолација : 100mΩ Мин во 500 V DC;Издржат Напон : AC 500 V за 1 мин.Вкупната Големина : 19 х 6 х 13mm/ 0.75" x 0.24" x 0.51"(L*W*H);Knob Големина : 3 x 3 x 6mm / 0.12" x 0.12" x 0.24"(L*W*H);Материјал(Надворешен) : Пластика, Метал.Главната Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна;Тежина : 7g;Пакет Содржина : 8 Компјутери x Излизгајте го Прекинувачот.Лесно Структура, Мини Тело, 3 Терминал, Еден Пол Двојно Фрли, Лизгачки Knob Actuator.Лизгајте го Прекинувачот е за промена коло од лизгање на мини рачка на прекинувачот за контрола на коло.Широко се користи за контрола на работата на многу мала моќ електронски проекти, вклучувајќи ги, јачина на звук и други контроли за аудио, видео, dimmer контроли за светла.итн.За употреба во ниска моќност апликации.

Особините