.

Beyerdynamic DT 770 Про 250 Ohm Затворени Врати Студио Мешање Слушалки Пакет -Вклучува - Мека Случај, приклучок за Слушалки Splitter и Продолжување Кабел, и 6AVE Ткаенина за Чистење

Beyerdynamic DT 770 Про 250 Ohm Затворени Врати Студио Мешање Слушалки Пакет -Вклучува - Мека Случај, приклучок за Слушалки

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПРОФЕСИОНАЛЕН КВАЛИТЕТ : Совршен за студио и на сцената снимки поради нивниот висок квалитет, висока резолуција на звук што е и природна и урамнотежена.ГЕРМАНСКИОТ ИНЖЕНЕРСКИ : Искуство од прва рака, вистински квалитетен инженерски дека Германија е толку широко позната за со овие Beyerdynamic слушалки.СОВРШЕН АПЛИКАЦИИ : се Затворени повеќе од уво слушалки се идеални за професионални уредување, мешање, и мастеринг.ПРОДОЛЖЕНА ГАРАНЦИЈА : Вашиот нов Beyerdynamic слушалки доаѓаат со 1-ГОДИНА ПРОДОЛЖЕНА ГАРАНЦИЈА во прилог на 2-ГОДИШНО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ГАРАНЦИЈА.ОВАА BEYERDYNAMIC DT 770 ПРО 250 СЛУШАЛКИ ПАКЕТ ВКЛУЧУВА : Beyerdynamic DT 770 ПРО 250 Ohm Референца Слушалки, 3m Извиткани Стерео Кабел, Beyerdynamic Drawstring Торба, 5ft Слушалки Продолжување Кабел, Слушалки Splitter, 6.35 mm (1/4") Стерео Џек Приклучок, Упатството, 6 Ave Ткаенина за Чистење, 2-Годишно Ограничен Производителот Гаранција 1 Година Продолжена Гаранција.Beyerdynamic DT 770 ПРО 250 Ohm Преглед : На ДТ 770 ПРО е затворен динамички слушалки со исклучителен квалитет соодветен за најсложените стручни и audiophile апликации.На долг рок удобност и точни перформанси направи DT 770 ПРО совршен следење приклучок за слушалки за студијата за снимање, пост продукција или емитување ситуации.Ниската маса серпентина и дијафрагмата собранието произведе минливи перформанси година само со електростатско слушалки, и, во комбинација со внимателно прилагодена фреквенција одговор нудат природни и избалансиран звук.На ДТ 770 ПРО карактеристики 250, 250 или 250 ohm возачи и злато позлатен 3.5 mm стерео приклучок со 1/4" инчен адаптер, и затоа е погоден за употреба со речиси сите слушалки засилувачи.Мека earpads и прилагодливи, лизгање, earpieces заедно со еден двострано поврзување на кабелот осигурајте слушање удобност за време на подолг период на употреба.ПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : Номинална SPL : 96 d B SPLNominal Отпорност : 250ΩTransducer Тип : Dynamic Operating Принцип : Closed Frequency Одговор : 5-35,000 Hz Total Хармонично Нарушување : .

Особините