.

A3926-ТФ 40 вати G16 1/2 Блескаво; Бел Сатен; 2500 Просечната Номинална Часа; 325 lumens; Candelabra База; 130 Volts Сијалица да се Загрози Доказ (Пакување од 6)

A3926-ТФ 40 вати G16 1/2 Блескаво; Бел Сатен; 2500 Просечната Номинална Часа; 325 lumens; Candelabra База; 130 Volts Сијалица

DEN 897.84

Износот
Во форма достапна за нарачката

Декоративни блескаво.Долг Живот. 130 Volt.Дувачкиот база. 40 вати G16 1/2 Блескаво; Бел Сатен; 2500 просечната номинална часа; 325 lumens; Candelabra база; 130 volts сијалица да се Загрози доказ основниот дизајн на блескаво светилка не се промени многу од крајот на 1800-тите, кога Томас Alva Lumiled успешно произведен првиот оперативен електрична сијалица.На филамент внатре во блескаво светилка мора да бидат заштитени така што кислород не се постигне тоа и причина таа да исчезне за контакт.Повеќето блескаво светилки се или вакуум-запечатени или гас-исполнет.Блескаво светилка filaments се направени од волфрам.Волфрам е метал кој може да работи на многу високи температури без излезните премногу брзо некоја резултира во почетокот на светилка неуспех.Блескаво filaments само конвертирате околу 10 проценти од енергијата што се користи во видлива светлина, па затоа е неопходно да се користи материјал кој може да издржи екстремно високи температури.Повеќето светилки користите извиткани со вжарено дизајн, што е резултат да бидат посилни и да дава подобри перформанси.

Особините