.

Seagate Firecuda Игри SSD 2TB Надворешни Цврста Состојба Диск – USB-C USB 3.2 Генералот 2x2 со NVMe за персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп (STJP2000400)

Seagate Firecuda Игри SSD 2TB Надворешни Цврста Состојба Диск – USB-C USB 3.2 Генералот 2x2 со NVMe за персонален КОМПЈУТЕР

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Искуство на високо-брзински, без задоцнување PC игри со надворешен преносни USB-C диск ангажира жестока Fire Cuda NVMe SSD перформанси и врвни USB 3.2 генералот 2x2 технологија за брзини до 2000 MB/s.Продавница и огромна библиотека на игри и содржини со до 2 TB на капацитетот.Идеално решение за КОМПЈУТЕР или лаптоп SSD, Fire Cuda Игри SSD вклучува индивидуализира RGB LED светла кои ги синхронизирате со Seagate Fire Cuda Игри на обвинителна Клупа за надградена, целосно персоналните десктоп игри setup.Fire Cuda Игри SSD е компактен, лесен, индустриски дизајн надополнува премиум игри апаратури додека неговата цврстата алуминиумска комплет нуди ладење и дисипација на топлина за продолжен сигурност—плус, тоа е USB-погон, па ниту надворешно напојување потребно.Уживајте во долгорочниот мир на умот со вклучени ограничена производ гаранција за заштита план и Спасување Услуги.

Особините