.

Свети Патрик е преносот на Топлината Винил Ролни,Винил Трансфер на Хартија,Железо На HTV Винил Пакет Ролни за DIY Кошули Занаети Оркестарот

Свети Патрик е преносот на Топлината Винил Ролни,Винил Трансфер на Хартија,Железо На HTV Винил Пакет Ролни за DIY Кошули

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Постојат различни модели на винил лист површината,можете да изберете модели ви се допаѓа да ги красат вашата облека, и тие се идеален Свети Патрик украси, која може да донесе топлината и убавината на вас.Ул.Патрик е преносот на топлината vinyls во еден пакет вкупно.И тие доаѓаат во различни бои и модели, па тие можат да ги задоволат секојдневните потреби и да ви обезбеди со долгорочни услуга.Прво, треба да дизајн на буква или шема што ја сакате на компјутерот, а потоа се намали на врежани шема од филмот, и откине вишокот да се подготви за користење; И што треба да се одржи на врежан моделот на облека, ја испечатите сликата на 305°F/150°C за 10-15 секунди, потоа излупете исклучите некоја заштитна фолија.Оваа топлина притиснете винил е направен од ПВЦ материјал, кој е издржлив, носат-отпорни, водоотпорен и не е лесно да се деформира, висока времето отпор (-40 centigrade степен - 140 centigrade степен); Тоа, исто така, има карактеристики на долготрајна боја на задржување, па тоа може да задржи светла боја по долгата употреба; Покрај тоа, таа е исто така релативно светлина во тежина, многу полесно за вас да работат.Овие винил пакет ролни може да се примени на многу места, можете да ги користите за да го персонализирате вашиот маици, чанти, перници, капи, чорапи, DIY парови' облека и многу други; Тие се исто така погодни за денот на Благодарноста партии, лов партии, Нова Година прослави и други значајни фестивали.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.

Особините