.

APS Филм Носителот Компатибилен w/ION PIC2SD Скенери

APS Филм Носителот Компатибилен w/ION PIC2SD Скенери

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Цврста Пластика.Уникатен Вдлабнати Филмски Канал.Вклучува детални инструкции.Ова е APS филм формат негативни држачот за употреба со ЈОНИ pic2sd филм скенери (Патент).Ова беше CAD дизајнирани и произведени за употреба со застарени APS филм формат, кој беше накратко популарен во 1990-тите.За жал, не само што е речиси невозможно да се добијат отпечатоци направени од APS филм овие денови, но APS негативни носители тешко може да се дојде од страна и на оние кои ќе можат да се најдат цената нагоре од $100. Дополнително, додека многу филмски скенери овозможуваат негативи да се скенираат директно на стакло, APS претставува посебен проблем, бидејќи тоа е се чуваат рана цврсто во внатрешноста на филмот канистер.Откако ќе го добиете надвор од канистер, на негативи се тркалаат во топката unmercifully без нешто да држете ги рамно.Отстранување изложени негативи од APS канистер е всушност многу лесно.Вие буквално се скрши од било каков начин ќе може да.Бидејќи APS канистри се пластични, јас се користи еден пар на клешти за да нежно попуштат отвори канистер за да добијат пристап до негативи.Ако не сакате да го уништи вашиот APS канистер, не се комерцијално достапни производи познат како "филм retrieval алатки" кои ќе работат за APS.Јас сум исто така, изјави дека е можно да се користи мал рамен шрафцигер за да го отворите канистер филм вратата, а потоа го користите шрафцигер да го вклучите канистер центар вретено да се направи филм за вадење на скенирање.Спецификации за APS негативни носител : Вкупно : 217 x 64 mm Материјал : пластични Собрани дебелина : 6.3 mm Карактеристики : за Разлика од некои дизајни, овој држач има вдлабнати канал да се одржи вашите негативни лента цврсто која може да помогне да се избегне гребење или заробени прашина која другите носители може да предизвика.Забелешка : Ако цел повеќе од еден носител од нас, ние ќе ги надомести вишокот на превозот обвиненија.

Особините