.

Armour Etch Над N Текот На Матрицата, Флорални Граници

Armour Etch Над N Текот На Матрицата, Флорални Граници

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Левата граница-3/8"w со 7-3/8"l.Центар за граница-3/4"w со 7-3/16"l.Десната граница-5/8"w со 8-1/4"l.Еден Цвеќиња-околу 7/8" x 7/8".Произведено во сад.Секој матрицата може да се користи помеѓу 15-20 пати во зависност од износот на притисок, се грижи за користење, растојание помеѓу врвот на експлозија пиштол и матрицата, и тип на абразивни (препорачуваме помеѓу 180-220 ронки големина по можност 220).Ох, патем дали ќе се спомене дека исто така можете да ги користите овие stencils со нашите Војници Etch стакло гравирање крем, водата базирани на бои, па дури и телото на бои.

Особините