.

Tiffen 52mm 23A Филтер (Црвено)

Tiffen 52mm 23A Филтер (Црвено)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Светло-црвена филтер.Произведува разлика ефекти кои потемни небото и водата. 52 милиметри во пречник.Првенствено за црно-бели слики.Опис на производот Зголемување на контрастот кога работат во црно и бело, ова Црвена 23 A Филтер од Tiffen се користи за да се значително потемни кул и сини тонови, со цел да се нагласи двете сенки и облаци.Нудејќи поголема тонски оддалеченост од редовните жолта и портокалова разлика филтри, светло-црвена 23 A е особено добро прилагодени за производство на драматични отворен и хоризонтален снимки.Таму е приближна 4x филтер фактор со овој филтер, кои бараат зголемување на 2 запира за нормален изложеност.Филтерот е изградена со користење Tiffen е Color Core технологија, која вклучува lamenting филтер материјал помеѓу две парчиња на оптичко стакло, заземјување рамен на толеранција на 1/10,000 та на една педа, и монтирање во рамките на алуминиум легура прстен.Светло-црвена филтер обезбедува истиот ефект како Wratten 23 A разлика филтер, и помага да се потемни сини тонови додека осветлување топла портокалова и црвена тонови, кога фотографирањето во црно и бело.Најчесто се користи за пејсаж фотографија да се нагласи и потемни сино небо и им даде на облаци повеќе визуелна длабочина.Филтер фактор на 4 бара околу 2 запира на дополнителни изложеност на одржување нормални резултати.Color Core технологија, што постојано laminates филтер материјал помеѓу две парчиња на оптичко стакло, одржува слика јасност, точност и конзистентност.Алуминиумски филтер прстен е и лесен и издржливи.Не се препорачува за јадење на месо тонови, но се зголемува контрастот помеѓу небото и водата во твоите слики.Работи најдобро со црно-бел филм.

Особините