.

Youper Момчиња Млади Мека Пена Заштитна Атлетски Куп (4-6 Век), Детска Спортски Првенство за Безбол, Фудбал, Лакрос, ММА

Youper Момчиња Млади Мека Пена Заштитна Атлетски Куп (4-6 Век), Детска Спортски Првенство за Безбол, Фудбал, Лакрос, ММА

DEN 1149.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Заштитни Првенство е дизајниран да обезбеди заштита за момчиња кои одбиваат да се носат некој тешко атлетски куп поради непријатност.ФЛЕКСИБИЛНИ Моделирани од флексибилен, влијание апсорбирање на пена, Мека Пена Атлетски Куп движи со вашето тело-обезбедување на заштита без ограничување на опсегот на движење.Наредени со слој од мека пена и влага-wicking ткаенина, Купот држи вашиот делови и удобен и кул.SAFE Пена Првенство е поле-тестирани и докажани да ги апсорбира и ги растера влијание.Ја ПОДОБРУВА ФОКУС Носи Удобно Првенство овозможува момчиња да се фокусира на играта наместо fidgeting со непријатно опрема.МЛАДИТЕ КОНТУРА за Разлика од многу млади чаши кои се помали верзии на возрасни-големина чаши, Чашата е специјално дизајниран да одговара на големината и обликот на младински тела.ДЕТЕ ТЕСТИРАНИ Мека Атлетски Куп е тестиран од страна момчиња додека играат бејзбол, хокеј на мраз, фудбал и лакрос, ММА и Боречки Вештини.X-Мали Одговара на возраст 4-6 Мали и е погодна за возраст од 7-12. Заштитни Првенство е дизајниран да обезбеди заштита за peewee кои одбиваат да се носат некој тешко атлетски куп поради непријатност.ФЛЕКСИБИЛНИ Моделирани од флексибилен, влијание апсорбирање на пена, Мека Пена Атлетски Куп движи со вашето тело-обезбедување на заштита без ограничување на опсегот на движење.Заштитни Првенство е дизајниран да обезбеди заштита за момчиња кои одбиваат да се носат некој тешко атлетски куп поради непријатност.ФЛЕКСИБИЛНИ Моделирани од флексибилен, влијание апсорбирање на пена, Мека Пена Атлетски Куп движи со вашето тело-обезбедување на заштита без ограничување на опсегот на движење.SAFE Пена Првенство е поле-тестирани и докажани да ги апсорбира и ги растера влијание.Ја ПОДОБРУВА ФОКУС Носи Удобно Првенство овозможува момчиња да се фокусира на играта наместо fidgeting со непријатно опрема.Наредени со слој од мека пена и влага-wicking ткаенина, Купот држи вашиот делови и удобен и кул.МЛАДИТЕ КОНТУРА за Разлика од многу млади чаши кои се помали верзии на возрасни-големина чаши, Чашата е специјално дизајниран да одговара на големината и обликот на младински тела.ДЕТЕ ТЕСТИРАНИ Мека Атлетски Куп е тестиран од страна момчиња, на возраст 4-6 додека играат бејзбол, хокеј на мраз, фудбал и лакрос, ММА и Боречки Вештини.

Особините