.

Мобилен Филм Скенер, Изградена во Сликата Interpolation Дигитален Филм Скенер за Црно Бела Негативи за Слајдови за Боја Негативи(#1)

Мобилен Филм Скенер, Изградена во Сликата Interpolation Дигитален Филм Скенер за Црно Бела Негативи за Слајдови за Боја

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

[Филм Конвертор] филмот скенер ви овозможува да креирате дигитален датотеки со слики од стариот слајдови и филмови.Дигитални скенер компатибилен со негативи, слајдови и филмови. [Висок Квалитет на Сликата] На скенерот има вграден во сликата interpolation функција која може да се зголеми квалитетот на сликата да 22 милиони точки.Исто така, вклучува и автоматски изложеност на вредноста и боја за рамнотежа. [Мулти-Јазична Поддршка] Обезбеди мулти-јазична поддршка за филмот слајд скенер корисници од целиот свет.Достапно на англиски, француски, германски, италијански, шпански, Традиционален Кинески, Поедноставен Кинески и Јапонски. [Image Preview] филмот слајдшоу конвертор има 2,4 инчен дигитални LCD екран за преглед, само користење на ТВ-излез конекција и преглед на ТВ.Ги зачувате вашите слики преку читач за мемориска картичка порта. [Широк Компатибилност] филмот конвертор е компатибилен со филмот 135 (36x24mm), 126kpk филм (27x27mm), 110 филм (17x13mm), super 8 филм (4.01x5.79mm), monochromatic, слајдови.Функција : 1. [Филм Конвертор] филмот скенер ви овозможува да креирате дигитален датотеки со слики од стариот слајдови и филмови.Дигитални скенер компатибилен со негативи, слајдови и филмови.2. [Висок Квалитет на Сликата] На скенерот има вграден во сликата interpolation функција која може да се зголеми квалитетот на сликата да 22 милиони точки.Исто така, вклучува и автоматски изложеност на вредноста и боја за рамнотежа.3. [Широк Компатибилност] филмот конвертор е компатибилен со филмот 135 (36x24mm), 126kpk филм (27x27mm), 110 филм (17x13mm), super 8 филм (4.01x5.79mm), monochromatic, слајдови.4. [Image Preview] филмот слајдшоу конвертор има 2,4 инчен дигитални LCD екран за преглед, само користење на ТВ-излез конекција и преглед на ТВ.Ги зачувате вашите слики преку читач за мемориска картичка порта.5. [Мулти-Јазична Поддршка] Обезбеди мулти-јазична поддршка за филмот слајд скенер корисници од целиот свет.Достапно на англиски, француски, германски, италијански, шпански, Традиционален Кинески, Поедноставен Кинески и Јапонски.Како да го Користите : Долго притискање на копчето за вклучување, и тогаш следете ги инструкциите во упатството за operate Specification : Предмет Тип : Филмска Scanner Material : ABSModel : EC018 Function : Филм Скенер/USB MSDCInterface : USB2.0 Image Сензор : 14.0 Мегапиксели (4416 x 3312) 22.0 Мегапиксели (Interpolated) 1/2.33 во Cmos Sensor Display : Боја На 2,4 Инчен LCD Display Exposure Контрола : Автоматско/Manual White Рамнотежа : Automatic Resolution : 14/22 Мегапиксели (Interpolated)Поддржани Филм Видови : Филм 135 (36x24mm), 126kpk Филм (27x27mm), 110 Филм (17x13mm), Super 8 Филм (4.01x5.79mm), Monochromatic, Slide Picture Ефекти : B&W, Слајдови, Negatives File Формат : I.

Особините

Item Type:
Film Scanner
Material:
ABS
Model:
EC018
Function:
Film Scanner/USB MSDC
Interface:
USB2.0
Image Sensor:
14.0 Megapixels (4416 x 3312) 22.0 Megapixels (Interpolated) 1/2.33in Cmos Sensor
Display:
Color 2.4 Inch LCD Display
Exposure Control:
Automatic/Manual
White Balance:
Automatic
Resolution:
14/22 Megapixels (Interpolated)
Supported Film Types:
Film 135 (36x24mm), 126kpk Film (27x27mm), 110 Film (17x13mm), Super 8 Film (4.01x5.79mm), Monochromatic, Slide
Picture Effects:
B&W, Slides, Negatives
File Format:
I